شرکت خودروسازی ولوو یکی از معتبرترین و بزرگترین شرکت­های خودروسازی جهان است که با برند تجاری VOLVO شناخته شده است. خودروی ولوو یک شرکت خودروسازی سوئدی است که دفتر مرکزی و اصلی آن در Hisingen در Gothenburg سوئد است. این شرکت در سال 2010 توسط یک شرکت چینی که تولیدکننده خودرو هستند، خریداری شد. ولوو تولیدکننده خودروهایی با کلاس اس‌یووی، استیشن واگن، سدان، اسپرت و کوپه است. این شرکت در حال حاضر بیشترین میزان فروش را در کشورهایی همچون چین، امریکا، آلمان، سوئد، بلژیک و بریتانیا دارد. یکی از تولیدات برتر این شرکت خودروساز ماشین ولوو xc90 می­باشد. خودروی ولوو کاملاً لوکس و مدرن است و البته با کیفیت که با هدف کسب تجربه لذت‌بخش رانندگی شاسی بلند ولوو xc90  تولید ‌شده ‌است. ماشین ولوو xc90 با الهام از فرهنگ اسکاندیناوی طراحی و تولید شده است و فضای داخلی آن سلیقه طراحان سوئدی را به رخ می­کشد. طراحی بیرونی این خودرو به دلیل سبک متمایزی که دارد شاسی بلند ولوو xc90 را به یکی از محبوب­ترین شاسی بلندهای تاریخ تبدیل نموده است. اما جدا از طراحی فوق ­العاده خودرو ولوو xc90، امروز قصد داریم در مورد ریموت کنترل خودرو بسیار جالب این خودرو نسبت به دیگر انواع ریموت ماشین با شما صحبت کنیم.

مطالعه مقاله نقد و بررسی بهترین خودرو شرکت ولوو، خودرو XC90 را از دست ندهید

ریموت خودرو ولوو xc90

ریموت خودروی ولوو ویژگی‌های جالبی دارد که باعث شده این ریموت کنترل خودرو و خود خودرو متفاوت­تر از سایر انواع تولیدات این شرکت خودروساز،‌مخصوصا شاسی بلند ولوو xc90 و انواع ریموت ماشین دیگر باشد. سیستم امنیتی و ارتباط با پروفایل شخصی مالک ماشین و ... . در ادامه برخی از این ویژگی­های ماشین ولوو xc90 را توضیح خواهیم داد. 

- کلید قابل جدا شدن خودرو ولوو xc90

کلید ریموت کنترل خودرو XC90 شامل یک کلید قابل جدا شدن به شکل تیغ و از جنس فلز است که می­توان با کمک آن تعدادی عملکرد را فعال کرد و برخی عملیات را انجام داد. کد منحصر به فرد روی کلید خودرو ولوو xc90 توسط نمایندگی­های مجاز خودروی ولوو ارائه می­شود. با استفاده از این کلید اگر قفل مرکزی شاسی بلند ولوو xc90 با ریموت فعال نشود، درب جلو سمت چپ ماشین ولوو xc90 را می­توان به کمک این کلید باز کرد.  تمامی درب­های این خودرو دارای قفل اضطراری هستند. همچنین می­توان قفل­های ایمنی کودک درب­های عقب را فعال و غیرفعال کرد، که انواع ریموت ماشین این قابلیت را دارند.

نحوه درآوردن کلید از ریموت خودرو ولوو xc90


 ریموت کنترل ولوو

1. ریموت کنترل خودرو را رو به طرف آرم خودروی ولوو نگه داشته و در قسمت پایین سمت راست دکمه­ای قرار دارد. دکمه را در لبه پایین با حلقه کلید به سمت راست بکشید. صفحه رویی ریموت را چند میلی متر به سمت بالا هُل دهید. سپس این صفحه باز شده و می­توانید کلید ماشین ولوو xc90 را بردارید. 


ریموت ولوو XC90

2. با زاویه ای به سمت بالا، کلید را جدا کنید.

ریموت ولوو سواری


3. کلید را پس از استفاده در جای مخصوص خود در ریموت خودروی ولوو قرار دهید. صفحه رویی را دوباره فشار دهید و آن را به سمت پایین فشار دهید تا صدای آن را بشنوید سپس صفحه را به عقب بلغزانید. با یک صدای کلید زیر ریموت کنترل خودرو متوجه خواهید شد که صفحه به طور ایمن بسته شده است. پس سویئچ شاسی بلند ولوو xc90 در امان است.

خرید سوییچ پنل ولوو XC90 از فروشگاه گروه پارتلند

محدوده عملکرد کلید ریموت ولوو

برای اینکه کلید کنترل از راه دور به درستی کار کند ، باید در فاصله مشخصی از ماشین باشد.

برای استفاده دستی

عملکردهای کلید کنترل از راه دور برای مثال قفل کردن/ باز کردن قفل، که با فشار دادن فعال می‌شوند یا دامنه‌ای دارند که تقریباً حدود20 متر (65 فوت) از ماشین فاصله دارد. اگر ماشین فشار دادن یک دکمه را تأیید نکرد - نزدیک شوید و دوباره امتحان کنید. برای استفاده بدون ریموت کنترل خودرو ، یک کلید کنترل از راه دور یا کلید بدون دکمه (Key Tag) باید در یک منطقه نیم دایره با شعاع تقریبی باشد. 1.5 متر (5 فوت) در دو طرف و تقریباً 1 متر (3 فوت) از درب عقب فاصله دارد.

توجه داشته باشید که عملکردهای انواع ریموت ماشین ممکن است توسط امواج رادیویی اطراف، ساختمانها، شرایط توپوگرافی و غیره مختل شود. ماشین همیشه می تواند با تیغه کلید قفل / باز شود.

ریموت ولوو


اتصال ریموت ولوو xc90 به مشخصات راننده

اتصال ریموت ولوو xc90 به پروفایل شخصی صاحب خودرو امکان­پذیر است. پروفایل راننده همراه با تمام تنظیمات آن هر زمان که ماشین با ریموت لینک شده استفاده شود، به طور خودکار انتخاب می‌شود. اولین باری که از ریموت این ماشین استفاده کنید، به پروفایل راننده خاصی مرتبط نیست و با روشن شدن ماشین، پروفایل مهمان به طور خودکار فعال می­شود.

یک پروفایل درایور را می­توان به صورت دستی و بدون اتصال آن به کلید انتخاب کرد. هنگام باز شدن قفل خودرو، آخرین پروفایل فعال راننده فعال می­شود. هنگامی که کلید به پروفایل درایور لینک شود، در استفاده از آن ریموت، نیازی به انتخاب پروفایل درایور نیست.

قفل و باز کردن با تیغه کلید قابل جدا شدن

از جمله موارد دیگر می‌توان از تیغه کلید جداشونده برای بازکردن قفل ماشین از بیرون استفاده کرد- به عنوان مثال اگر باتری کلید کنترل از راه دور خالی شده است.

باز کردن قفل ولوو

با صفحه کلید متحرک قفل را باز کنید. دستگیره درب جلو را از سمت چپ به موقعیت انتهایی خود بیرون آورده تا سیلندر قفل نمایان شود. کلید را در سیلندر قفل قرار دهید. در جهت عقربه‌های ساعت 45 درجه بچرخید تا تیغه کلید مستقیم به عقب باشد. حالا کلید را به حالت 45 درجه به عقب برگردانید. کلید را از سیلندر قفل خارج کرده و دسته را رها کنید تا قسمت عقب دسته دوباره در مقابل ماشین قرار بگیرد. دسته را بیرون بیاورید. در باز می‌شود. 

قفل کردن نیز به همان روش انجام می‌شود اما به جای چرخش عقربه‌های ساعت در مرحله (3) با چرخش در خلاف جهت عقربه‌های ساعت 45 درجه بچرخید.

خرید لوازم یدکی ولوو XC90 از فروشگاه گروه پارتلند

خاموش کردن زنگ هشدار ریموت ولوو

وقتی قفل درب با استفاده از تیغه کلید باز شده و سپس باز می‌شود، زنگ هشدار فعال می‌شود

زنگ ساعت را به صورت زیر غیرفعال کنید:

کلید ریموت کنترل را روی نماد کلید در پایین نگهدارنده در کنسول قرار دهید. سپس دکمه شروع را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و آن را رها کنید. کنترل به طور خودکار به موقعیت اولیه خود برمی‌گردد-سیگنال هشدار متوقف شده و زنگ هشدار خاموش می‌شود.

قفل کردن

همچنین می توان ماشین را با تیغه کلید جداشونده کلید کنترل از راه دور قفل کرد. در صورت نبودن برق یا اگر باتری کلید تخلیه شده است. درب جلو سمت چپ با سیلندر قفل و تیغه کلید قابل جدا شدن قابل قفل شدن است. درهای دیگر فاقد سیلندر قفل هستند و در عوض دارای یک کلید قفل در انتهای هر درب هستند که باید با استفاده از تیغه کلید فشرده شود-سپس آنها به صورت مکانیکی قفل/ مسدود می‌شوند تا از باز شدن آنها از بیرون جلوگیری شود. درها را هنوز می‌توان از داخل باز کرد. قفل دستی درب نباید با قفل های ایمنی کودک مخلوط شود. تیغه کلید قابل جدا شدن را از ریموت بردارید. برای تنظیم مجدد قفل، تیغه کلید را در سوراخ قرار داده و کلید را فشار دهید تا تقریباً از ته دکمه نزدیک شود.

ایموبیلایزر ریموت ولوو xc90

ایموبیلایزر الکترونیکی یک سیستم محافظت در برابر سرقت است که مانع از راه­اندازی ماشین به صورت غیرمجاز می­شود. با فعال کردن این سیستم ماشین را فقط می­توان با ریموت روشن کرد و حرکت داد. اتومبیل مجهز به سیستمی است که امکان ردیابی و مکان­یابی خودرو و فعال­سازی از راه دور سیستم امنیتی را فراهم می­کند که مانع از روشن شدن موتور می­شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ریموت ماشین و کمک به فعال کردن سیستم با نزدیکترین فروشنده ولوو خود تماس بگیرید.


منبع:

https://www.volvocars.com/lb/support/manuals/xc90/2017w46/key-locks-and-alarm/remote-control-key/detachable-key-blade

https://www.volvocars.com/lb/support/manuals/xc90/2017w46/key-locks-and-alarm/remote-control-key/selecting-ignition-mode