شرکت خودروسازی ولوو به عنوان یک شرکت سوئدی شناخته شده در دنیا، اقدام به تولید خودروهای لوکس می‌کند. این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر تورسلندا در گوتنبرگ سوئد است به عنوان سازنده امن‌ترین خودروهای جهان شتاخته می‌شود. اگر به دنبال این هستید که بدانید خودروی ولوو از نظر امنیت خودرو و عیب یابی خودرو نسبت به سایر خودروها به چه صورت است، می‌توانید در این مطلب کوتاه همراه ما باشید تا اطلاعات کاربردی تری در این زمینه بدست آورید!

مطالعه مقاله نقد و بررسی کامل خودروی ولوو v40 را از دست ندهید

کمی با گروه خودروسازی ولوو آشنا شوید!

گروه خودروسازی ولوو از سال 1927 به عنوان زیرمجموعه بلبرینگ SKF تاسیس شده و فعالیت خود را در گوتنبرگ سوئد آغاز کرد. این شرکت در زمینه تولید خودروهای شاسی بلند و سواری فعالیت می‌کند. از آغاز تا به الان، نوآوری، استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا و خلاقیت از جمله فعالیت‌هایی بوده‌است که صاحبان این شرکت در این زمینه به آن باور داشته‌اند.

از جمله محصولات پرطرفدار این شرکت که در داخل ایران هم بسیار محبوب است، خودرو ولوو XC90 است که به عنوان یک شاهکار مهندسی در صنعت خودروسازی جهان شناخته می‌شود که از لحاظ امنیت خودرو بسیار دقیق و هوشمند بوده‌است.

امنیت خودرو ولوو

شرکت خودروسازی ولوو برای دهه‌های طولانی در زمینه تامین امنیت در این صنعت پیشتاز بوده و قصد دارد همیشه به عنوان سازنده خودروهای لوکس شناخته شود. این دیدگاه و سرمشق صاحبان و مدیران این شرکت است که هیچ کس نباید در داخل خودروهای ولوو در حادثه‌های رانندگی جان خود را از دست بدهد و یا آسیب جدی ببیند. در این زمینه شرکت ولوو در سایت رسمی خود، اطلاعات مهمی در این رابطه منتشر کرده‌است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم‌های کمک راننده خودروی ولوو

علاوه بر ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی مثل حفاظت از سرنشینان (با کمک کیسه‌های هوا و تعبیه امنیت بیشتر در نقاط حساس خودرو)، سیستم کمک راننده‌ای در این خودرو‌ها وجود دارد که کمک می‌کند، شما به راحتی در محیط‌های دلخواه خود پارک کنید و یا در مواقع حساس مثل حادثه‌های رانندگی از بروز سوانح و جراحت‌های جدی، جلوگیری کنید.

امنیت خودرو ولوو سواری

کیسه‌های هوا یا ایربرگ برای تامین امنیت خودرو 

فناوری کیسه هوایی که در خودروهای ولوو استفاده می‌شود، باعث می‌شود که سازندگان این اتومبیل بتوانند به راحتی به مشتریان خود این اطمینان خاطر را بدهند که در سوانح مختلف رانندگی، لازم نیست که نگرانی خاصی از جنبه امنیت خودرو داشته باشند.

صندلی‌های ماشین برای بهبود امنیت خودرو

صندلی‌های ماشین به کار رفته در خودروهای ولوو به صورتی تعبیه شده‌اند که در حادثه‌های مختلف رانندگی قابلیت دریافت اکثر انرژی بین صندلی را داشته و کمترین میزان آسیب را به ستون فقرات یا دیگر بخش‌های بدن وارد کنند. 

ایمنی کودک در خودروی ولوو

ایمنی سرنشینان خودرو از جمله کودکان در این زمینه به عنوان خط مشی سازندگان خودروی ولوو محسوب می‌شود که نماد عینی آن را می‌توانید در خودرو ولوو XC90 مشاهده کنید. این شرکت از دهه 60 میلادی با ابتکاراتی اقدام به ایجاد فضایی امن برای کودکان در خودرو کرده‌است. در واقع صندلی کودک خودروی ولوو دارای بالشتک تقویت کننده بوده و در صندلی عقب خودرو تعبیه شده‌است.

خرید لوازم یدکی ولوو XC90 از فروشگاه گروه پارتلند

عیب یابی خودرو ولوو

هر وقت در مورد عیب یابی یک مدل از خودرو صحبت می‌شود، این موضوع باید بررسی شود که برند تولید کننده خودرو تا چه میزان قابل اعتماد است؟ بر اساس تحقیقات و نظرات مشتریان در این زمینه، هنگامی که صحبت از امنیت می‌شود، خودرو ولوو می‌تواند درجه B یا قابلیت اطمینان متوسط را دریافت کند.

این شرکت در میان برندهای تولید کننده خودرو در سال 2019، توانست جایگاه 23 را در میان 40 شرکت برتر بدست آورد. البته هنگامی که در مورد قیمت و حل مشکلات فنی و تعمیری خودرو می‌شود، ولوو می‌تواند از سایرین بهتر باشد. در واقع با نگاهی به مدل‌های جدید خودروهای ولوو و هوشمند شدن اطلاع رسانی مشکلات و عیب یابی خودرو شاهد این هستیم که درصد رضایت مشتریان در این زمینه افزایش پیدا کرده‌است و آن‌ها با درصد اطمینان بیشتری از خودروی خود استفاده می‌کنند.

در واقع بیشتر مشکلات مرتبط با عیب یابی خودرو برای کسانی است که از مدل‌های قدیمی ولوو استفاده کرده‌اند. در ادامه به صورت تخصصی‌تر در مورد عیب یابی خودرو ولوو XC90 که یکی از مدل‌های محبوب این برند تولید کننده است، صحبت می‌کنیم.

عیب یابی خودرو

خودرو ولوو XC90 و عیب یابی آن

در رابطه با عیب یابی خودرو ولوو مانند عیب یابی عمومی تولیدات این شرکت خودروسازی، باید این موضوع را بررسی کنیم که ولوو XC90 تا چه حد قابل اطمینان بوده و عیب یابی آن به چه صورت امکان پذیر است؟

ولوو XC90 به عنوان نسل دوم خودرو ولوو XC60 شناخته می‌شود که در کنار تغییرات ظاهری امکانات بهتری را در نسل‌های جدید خود به مخاطبان و مشتریان این شرکت خودروسازی ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای عیب یابی این خودرو به صفحه نمایش آن و کدهای دستوری که اعلام می‌کند، توجه کنید.

البته در این زمینه استفاده از تعمیرگاه‌های مجاز با استفاده از دستگاه‌های مدرنی که برای تعمیر خودرو ولوو دارند، بی تاثیر نیست.

نتیجه‌گیری و جمع بندی نهایی: امنیت و عیب یابی خودرو ولوو

ولوو به عنوان یکی از تولید کننده‌های برتر در جهان است که محصولات خود را به کشورهای مختلف به عنوان یک کالای لوکس می‌فروشد. شما می‌توانید با خرید یک خودرو ولوو این اطمینان را داشته باشید که با مشکلاتی نظیر عیب یابی و امنیت در آینده روبرو نخواهید شد.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا خودروو ولوو یک ماشین قابل اعتماد است؟ نظرات خود را در این زمینه با ما و دیگر افراد در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.


منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_Cars

https://www.volvocars.com/intl/v/car-safety

https://www.osv.ltd.uk/volvo-reliability