مقدمه

قبل از اینکه بخواهیم درباره ویژگی های تعمیرگاه تخصصی ولوو صحبت کنیم؛ بد نیست به تاریخچه خودرو ولوو XC90 نگاهی بیندازیم. اولین سری ولوو XC90 در سال 2002 وارد بازار شد. بعد از آن سری دوم این خودرو با ظاهری جذاب تر و همچنین موتوری قوی تر در سال 2014 به بازار راه یافت و سر و صدای بسیار زیادی به راه انداخت(به دلیل زیبایی، قدرت بالا و ایمن بودن این خودرو). ترکیب شدن دو فاکتور زیبایی و قدرت در این خودرو باعث تا ولوو XC90 وارد بازار های جهانی(از جمله ایران) نیز بشود. اما قانون ممنوعیت واردات خودرو در ایران باعث شد تا خدمات رسانی و ارائه تجهیزات اورجینال و باکیفیت با مشکلات متعدد مواجه شود.

اولین سری ولوو XC90 که بین سال های 2002 الی 2014 تولید شده است

قلب تپنده ولوو XC90 را بیشتر بشناسید!

قلب تپنده ولوو XC90 از یک پیشرانه 4 سیلندر خطی بهره میبرد که می تواند حداکثر 320 اسب بخار را در دور موتور 5700 تولید کند. این پیشرانه 1969 سی سی حجم دارد و 400 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این میزان گشتاور، در کنار قدرت  320 اسب بخاری، عملکرد بسیار مطلوبی در اختیار شما قرار می دهد. مطلوب بودن این عملکرد به این معنا است که شما تنها با فشار دادن پدال گاز میتوانید شتاب خیره کننده ای را تجربه کنید. شتاب این خودرو به اندازه ای است که در کمتر از 6.9 ثانیه میتوانید از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسید. 

حداکثر سرعت پیمایش ولوو XC90 چقدر است؟

همان طور که میدانید موتور این خودرو از نوع T6 است که مجهز به سوپرشارژ و توربوشارژ می باشد. در واقع پیشرانه خودرو از نوع پیشرانه های تنفس طبیعی محسوب نمیشود و هوای مورد نیاز به کمک توربوشارژ به سیلندر تزریق میشود. اما همانطور که میدانید توربوشارژ در دور موتور های پایین کاربرد ندارد و تنها در دور موتور های بالا فعال میشود. به همین دلیل از سوپرشارژ نیز استفاده شده است تا شما در دور موتور های پایین نیز راندمان مطلوبی از موتور دریافت کنید.

آیا وجود توربو شارژ و سوپرشارژ معایبی نیز در پی دارد؟

اگرچه سیستم های توربوشارژ و سوپرشارژ موجود در ولوو XC90 به افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت اتومبیل منجر می شوند؛ اما مولد معایب مختلفی نیز میباشند. یکی از این معایب، پیچیدگی مکانیسم موتور است. در واقع ساز و کار خودرو به گونه ای متفاوت تر از سایر خودرو ها میباشد.

نگهداری و سرویس قلب تپنده ولوو XC90 !!

پیچیدگی های موجود در موتور ولوو XC90 نگهداری این خودرو را بسیار سخت و طاقت فرسا می کند. هزینه تعمیر بسیار بالا، سخت بودن تامین قطعات اصلی ولوو، حساس شدن اتومبیل به روغن موتور و سوخت های نامرغوب و... از جمله مشکلاتی هستند که صاحبان خودروی ولوو XC90 با آن ها همواره روبه رو میباشند.

سرویس و تعمیرات فنی اتومبیل خود را به یک تعمیرگاه تخصصی ولوو بسپارید

سرویس و عیب یابی ولوو

سرویس و عیب یابی ولوو به بهترین نحو همواره یکی از دغدغه های دارندگان اتومبیل ولوو XC90 میباشد. در واقع نبود یک تعمیرگاه تخصصی ولوو باعث میشود تا مشکلات اساسی برای خودرو بوجود بیاید و مالکان را نگران کند. امروزه بسیاری از مجموعه ها با نام "تعمیرگاه تخصصی ولوو" معرفی می شوند. اما سوال اینجاست که تیم و مجموعه فعال در تعمیرگاه تخصصی ولوو نیز از تخصص کافی بهره میبرند یا خیر؟

تعمیرگاه تخصصی ولوو سواری گروه پارتلند

موتور ولوو XC90

قالب موتور اکثر خودروها یکسان است. برای مثال همه خودرو ها از تعدادی سیلندر با حجم مشخص، پیستون، رینگ پیستون، شاتون، میل لنگ، میل سوپاپ، سوپاپ، فنر سوپاپ، دینام، شمع، کویل، وایر، تسمه تایم، فلایویل و... تشکیل شده اند. اما پیچیدگی و تفاوت از آنجایی شروع میشود که شرکت سازنده برای افزایش راندمان(افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت)، تکنیک هایی را در موتور خودرو پیاده سازی می کند. برای مثال همانطور که در بالاتر گفته شد، وجود توربو شارژ و سوپر شارژ باعث میشود تا تعمیرکاران خودرو ولوو سردرگم شوند. این امر نیز باعث میشود تا تعمیرکار به خودرو شما آسیب بزند(به دلیل نداشتن تخصص لازم برای مواجه شدن با عیب خودرو ولوو شما) و هزینه های سنگین تری را به شما تحمیل کند. بنابراین سعی کنید اتومبیل خود را به یک تعمیرگاه تخصصی ولوو بسپارید.

آیا تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران وجود دارد؟

بسیاری از صاحبان خودرو ولوو این موضوع را درک میکنند که یافتن یک تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران به سختی پیدا کردن یک سوزن در انبار کار است. همین موضوع سبب میشود تا صاحبان این خودرو برای تعمیرات، هزینه های سنگینی متحمل شوند. اما ما در مجموعه خود (تعمیرگاه تخصصی ولوو گروه پارتلند) با بهره گیری از افراد متخصص، بهترین عملکرد را در اختیار شما قرار می دهیم. در واقع مجموعه ما تنها در اسم تعمیرگاه تخصصی ولوو شناخته نمی شوند؛ بلکه در عمل نیز یک تعمیرگاه تخصصی ولوو میباشیم. 

پس از یافتن تعمیرگاه تخصصی ولوو، سرویس های لازم را به موقع انجام دهید

همانطور که گفته شد، قلب تپنده ولوو XC90 از حساسیت بالایی برخوردار است و با کوچک ترین بی اعتنایی، احتمال رخ دادن مشکلات و خرابی ها افزایش می یابد. بنابراین در نگهداری این خودرو باید اصول و ضوابط لازم را رعایت کنید تا احتمال بوجود آمدن نقص های فنی کاهش یابد. یکی از این اصول، سرویس به موقع و منظم خودرو میباشد. برای مثال شما باید پس از طی کردن یک میزان مسافت مشخص، فیلتر هوا، فیلتر بنزین، شمع ها و ... تعویض کنید. همچنین باید در سال چندین بار اتومبیل توسط یک فرد متخصص در زمینه تنظیم موتور بازبینی شود(البته این موضوع زمانی امکان پذیر است که شما موفق به یافتن یک تعمیرگاه تخصصی ولوو بشوید!). 

برای سرویس و عیب یابی ولوو XC90 به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مشکلات موجود در ایران، نبود تعمیرکار متخصص در زمینه سرویس و عیب یابی ولوو XC90 میباشد. در واقع نبود تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران یک معضل بزرگ محسوب میشود. این مژده را به شما میدهیم که یک تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران وجود دارد که شما با خیال راحت می توانید اتومبیل معیوب خود را به آن تحویل دهید و در کمترین زمان خودرو خود را به صورت سالم و بدون ایراد تحویل بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که گروه پارتلند در زمینه فروش اجناس و تامین قطعات اصلی ولوو نیز فعالیت دارد. در واقع مجموعه پارتلند (تعمیرگاه تخصصی ولوو) نه تنها بستری مناسب برای تعمیر اصولی و فنی خودرو ارزشمند شما را بوجود آورده است بلکه شرایط خرید قطعات اورجینال را نیز برای شما عزیزان تدارک دیده است.