یکی از مهم‌ترین عواملی که هنگام خرید خودرو باید در نظر داشته باشید ایمنی خودرو است. برای بررسی میزان ایمنی خودروها تستی تحت عنوان تست تصادف انجام می‌گیرد. با این تست میزان ایمنی خودرو در هنگام تصادفات و حادثه‌های مختلف تعیین می‌شود. در این مقاله استانداردهای تصادف خودرو معرفی می‌شوند.

خودروهای سواری ولوو در سراسر دنیا به ایمنی و امنیت بالا معروف هستند. طراحی اتومبیل‌های این خودروساز سوئدی  به گونه‌ای است که دارای سیستم‌های ایمنی کاملا جدید و ترمزهای اضطراری هستند. خودرو ولوو xc90 در تست‌های تصادف انجام شده بالاترین نمره را دریافت کرده است.

مطالعه مقاله تاریخچه خودروهای شرکت ولوو را از دست ندهید

خرید لوازم یدکی ولوو XC60 از فروشگاه گروه پارتلند

مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی ولوو

 • سیستم‌های کمک راننده در خودرو سواری ولوو

علاوه بر ویژگی‌های حفاظت از سرنشینان مانند کیسه‌های هوا، سیستم‌های کمک راننده اضافه شده که می‌تواند به جلوگیری و کاهش برخوردها کمک کند. این سیستم‌ها در شرایط مختلف از راننده و سرنشینان محافظت می‌کنند.

 • کیسه‌های هوا

فناوری کیسه هوا از زمان معرفی بسیار تغییر کرده است و ولوو یکی از مهم‌ترین بازیگران با نوآوری‌هایی مانند کیسه‌های هوای کناری و پرده‌های بادی بوده است. امروزه، اتومبیل‌های ولوو دارای طیف وسیعی از کیسه‌های هوا هستند که برای کمک به محافظت از سرنشینان داخل کشور طراحی شده‌اند.

امنیت ولوو

 • صندلی‌های ماشین

صندلی‌های ماشین با اطمینان کامل از نظر امنیت و برای راحتی ساخته شده‌اند. قابلیت جذب انرژی بین صندلی و قاب صندلی به کاهش آسیب‌های ستون فقرات کمک می‌کند و سیستم محافظت از ضربه داخلی به کاهش خطر آسیب، کمک می‌کند.

 • ایمنی کودک در خودرو سواری ولوو

ایمنی کودک در اتومبیل‌های ولوو همیشه یک اصل راهنما در اتومبیل‌های ولوو بوده است. به همین دلیل از دهه 1960 ابتکاراتی مانند صندلی کودک رو به عقب و بالشتک تقویت کننده یکپارچه دو مرحله در خط مقدم ایمنی و تحقیقات کودکان استفاده شده است.

 • پیشرفت‌هایی در زمینه ایمنی جاده‌ها

سرعت، مستی و حواس پرتی سه مانع در راه رسیدن به تلفات صفر در اتومبیل‌های ولوو است. بنابراین، هدف شرکت از بین بردن این چالش‌های کلیدی با نوآوری‌های ایمنی جدید و موجود است.

 • متوقف کننده سرعت

برای ارسال یک سیگنال قوی در مورد خطرات سرعت غیرمجاز، حداکثر سرعت تمام اتومبیل‌های جدید ولوو در سال 2020 به 180 کیلومتر در ساعت کاهش یافته است. همچنین شرکت در حال بررسی این موضوع است که چگونه فناوری کنترل سرعت هوشمند و ژئوفارسیک می‌تواند سرعت در نزدیکی مدارس و بیمارستان‌ها را به طور خودکار محدود کند.

 • رانندگی خودکار در بزرگراه

با پشتیبانی از سنسورهای LiDAR ، نسل بعدی اتومبیل‌های ولوو برای رنندگی به صورت اتوماتیک آماده خواهند بود. و با گذشت زمان، به روزرسانی‌های نرم افزاری هوایی ارائه می‌شود تا رانندگی کاملاً مستقل در بزرگراه را فراهم شود.

تعمیر و عیب یابی ولوو توسط گروه پارتلند، در محل و با پیشرفته ترین دستگاه ها

 • دوربین‌های مانیتورینگ راننده

برای کمک به رفع مستی و حواس پرتی در ترافیک، شرکت در حال کار بر روی راه حل‌های جدید در اتومبیل می‌باشد. دوربین‌های مانیتورینگ راننده، همراه با سایر سنسورها، به خودرو اجازه می‌دهد تا هنگامی که یک راننده کاملاً دچار حواس پرتی شده آسیب جدی نبیند.

 • سایر ویژگی‌های ایمنی موجود در خودروی ولوو

        استاندارد چراغ‌های Day light 

        استاندارد تشخیص نقطه کور

        استاندارد هشدار خروج از خط 

        استاندارد جلوگیری از خروج از خط 

استاندارد تست تصادف ولوو

استاندارد تست تصادف ولوو در خودرو ولوو xc90 و ولوو xc60

تست تصادف نوعی آزمایش مخرب است که معمولاً به منظور اطمینان از استانداردهای طراحی ایمن در برابر خرابی و سازگاری برای حالت‌های مختلف حمل و نقل  یا سیستم‌ها و اجزای مربوطه انجام می‌شود.  استاندارد‌های تست تصادف برای انجام تست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تست تصادف خودرو ولوو سواری تحت استانداردهای دقیق علمی و ایمنی انجام می‌شود. هر تست تصادف بسیار پرهزینه است بنابراین حداکثر مقدار داده باید از هر آزمون استخراج شود. معمولاً این کار به استفاده از سرعت بالای دستیابی به داده‌ها، حداقل یک شتاب سنج سه محوری و تست سقوط نیاز دارد.

یکی از مهم‌ترین استاندارهایی که ولوو برای تست تصادف خودروهای خود در نظر می‌گیرد، آناتومی بدن بانوان است. آن‌ها با بررسی ویژگی‌های ساختاری بدن بانوان بررسی می‌کنند که در هنگام تصادف چه واکنشی نشان می‌دهند. آن‌ها با بررسی تصادفات گذشته به این نتیجه رسیدند که میزان جراحت و آسیب بانوان به خودرویی که با آن رانندگی می‌کنند بستگی دارد. تفاوت بدن مرد و زن به طور کامل در نظر گرفته شده تا خودرویی ایمن برای تمام افراد تولید شود. سرعت استاندارد تست تصادف در خودروی ولوو  35 مایل در ساعت است.

خرید لوازم یدکی ولوو XC90 از فروشگاه گروه پارتلند

طراحی مهار ایمنی سه نقطه‌ای در کمربند ایمنی خودروی ولوو در سال 1959 معرفی شد. به این طریق صندلی‌های این خودرو برای همه سایزها و اندازه‌های مختلف بهینه است. همچنین سیستم محافظت از پهلو در سال 1991 ارائه شد.

در خودروی ولوو تصادف‌های مختلف شبیه سازی شده و میزان ایمنی خودرو سنجیده می‌شود. با استفاده از جرثقیل خودرو از ارتفاع‌های مختلف رها شده تا میزان خسارت تعیین شود. همچنین میزان آسیبی که به کابین راننده وارد می‌شود نیز تعیین شود.

تست‌های مختلفی برای سنجش ایمنی خودروها انجام می‌گیرد از جمله:

 • تست‌های ضربه از جلو
 • آزمایشات اصطکاک 
 • آزمایشات ضربه از پهلو
 • آزمایش‌های رولینگ و چرخش
 • آزمایش تصادف با اشیا کنار جاده
 • آزمایش پیشرفت خودروهای جدید در مقابل خودروهای قدیمی
 • تست لغزش در جاده


منابع:

https://www.volvocars.com/intl/v/car-safety

https://www.iihs.org/ratings/vehicle/volvo/xc60-4-door-suv/2020

https://www.iihs.org/ratings/vehicle/volvo/xc90-4-door-suv/2020