قبل از اینکه بخواهیم به مسائلی همچون مشخصه های تعمیرگاه تخصصی ولوو و نمایندگی مجاز ولوو بپردازیم؛ خوب است به تاریخچه شرکت ولوو هم نظری بیندازیم. ولوو شرکتی چند ملیتی است که مقر اصلی آن در سوئد قرار دارد. این شرکت در مراحل اولیه شکل گیری خود، به تولید قطعاتی همچون بلبرینگ(در دهه دوم قرن بیستم) می پرداخته است. اما در سال 1924 بنیان گذاران این شرکت(اسار گابریلسن و گوستاو لارنس) مسیر تازه برای این شرکت اتخاذ کردند. آنها قصد تولید خودرو را داشتند؛ خودرو هایی که بتوانند در اقلیم سرد و قطبی سوئد بهترین عملکرد را داشته باشند. اولین خودرو تولید شده توسط این شرکت در 1926 رونمایی شد. اولین مدل ساخته شده به نام Volvo OV4 وارد بازار شد. اما شرکت ولوو فقط در زمینه ساخت خودرو فعالیت نداشت و در سال 1928 از اولین کامیون خود نیز رونمایی کرد. نمونه های اولیه این شرکت دچار مشکلات و نواقص زیادی بودند. اما امروزه از ابعاد مختلفی، ولوو یکی از بهترین برند ها خودرو سازی معرفی می شود. در سال 1934 اولین نمونه خودرو های سنگین شرکت ولوو وارد ایران شد. اما فعالیت جدی این شرکت در ایران، به سال 1984 برمیگردد.

تعمیرگاه تخصصی ولوو سواری گروه پارتلند

دلایل برتری خودرو ولوو با دیگر خودرو های خارجی

شرکت های خودرو سازی همواره در حال عرضه محصولات قوی تر، زیباتر و با کیفیت تر هستند. اما برخی از شرکت ها در زمینه و یا زمینه های مختلف بسیار سرآمد تر از دیگران هستند. برای مثال وقتی از شرکت ولوو سخن به میان آورده می شود، "ایمنی" اولین کلمه ای است که در ذهن شما بوجود می آید. پیچیدگی در طراحی و مهندسی قطعات درونی خودرو هم یکی دیگر از مشخصه این شرکت است(البته این پیچیدگی می تواند مشکل ساز باشد!). اما یافتن تعمیرگاه تخصصی ولوو، به دلیل مهندسی پیچیده ای که در این خودرو ها وجود دارد؛ کار سخت و دشواری است. بنابراین ما توصیه می کنیم اگر خودرو شما ولوو است؛ برای سرویس خودرو حتما به یک تعمیرگاه تخصصی ولوو مراجعه کنید.

کیفیت سواری و نرمی محصولات ولوو

اگر تا به حال تجربه رانندگی با ماشین های ولوو را داشته باشید، حتما متوجه سواری نرم و مطلوب آن شده اید. موتور این ماشین با کمترین لرزش و صدا، سواری خودرو را مطلوب تر می کند. همچنین علاوه بر موتور ماشین، فاکتور های دیگری بر کیفیت رانندگی و نرمی اتومبیل تاثیر گذار هستند. سیستم تعلیق مناسب، جلوبندی و لاستیک های استاندارد از عمده ترین مسائلی هستند که نرمی و کیفیت سواری اتومبیل را بهبود می بخشند. اگر از سواری(اتومبیل) ولوو خود راضی نیستید، حتما به یک تعمیرگاه تخصصی ولوو نیاز دارید. چرا که خودرو های ولوو محال ممکن است که در بهترین حالت(زمانی که تعمیرات ولوو به موقع انجام شده باشد)، سواری خوبی به شما ارائه ندهند(حتما اتومبیل شما به سرویس نیاز دارد). اما علاوه بر قطعات خارجی ماشین(لاستیک، سیستم تعلیق و...)، قطعات داخلی نیز بسیار کاربردی هستند. برای مثال در ماشین ولوو XC90(شاسی بلند فول سایز که در ایران به وفور وجود دارد)، امکاناتی از قبیل محدود کننده سرعت در محیط درون شهر، ترمز خودکار، سنسور های مختلف که در اطراف ماشین وجود دارد، صندلی های راحت، گرمکن و سرد کن صندلی، مموری صندلی و... وجود دارند که رانندگی را بسیار لذت بخش تر می کنند. 

میزان استهلاک قطعات ولوو و کیفیت آنها

استهلاک ماشین به دو مورد اساسی مربوط می شود که اولین مورد طراحی قطعات است و دومین مورد به مواد بکار رفته در ساخت قطعه مربوط می شود. در واقع هنگامی استهلاک ماشین پایین خواهد بود که مهندسان خبره این قطعات را طراحی کرده باشند. اما تنها طراحی خوب نمی تواند استهلاک ماشین را کاهش دهد. بنابراین جنس قطعات(مواد و متالورژی بکار رفته) نیز بسیار مهم هستند. خودرو های ولوو معمولا دارای استهلاک بالا هستند. برای مثال اگر بخواهیم ولوو XC90 را با همرده های خودش(لکسوس LX570، بی ام دبلیو X5، لندکروز V8) مقایسه کنیم، متوجه استهلاک بالا این خودرو خواهیم شد. خودرو های ژاپنی و آلمانی در تولید خودرو های شاسی بلند بسیار بهتر عمل کرده اند. اما این بدان معنا نیست که خودروی سوئدی ولوو حرفی برای گفتن ندارد. این خودرو معایب(اما در برابر ویژگی های دیگر، این خودرو بسیار مطلوب تر است) کوچکی نسبت به خودرو های آلمانی و ژاپنی دارد که در آینده نزدیک برطرف خواهند شد.

میزان استهلاک قطعات خودرو های ولوو

هزینه کم نگهداری از خودرو ولوو نسبت به دیگر خودرو ها

این جمله را شنیده اید که "هزینه نگهداری خودرو های ولوو(برای مثال ولوو XC90) بسیار بالا و سرسام آور است". بله این جمله تا حدودی درست است، اما اگر به هزینه نگهداری خودرو های آلمانی و ایتالیایی و... نگاهی بیندازید، متوجه معنی "قیمت سرسام آور" خواهید شد! از طرفی، تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران بسیار محدود است. برخی از تعمیر کار ها هم دانش کافی در جهت رفع مشکل شما را ندارند. بنابراین در انتخاب تعمیرگاه ولوو حساسیت بالایی داشته باشید. 

تعمیر و عیب یابی ولوو توسط گروه پارتلند، در محل و با پیشرفته ترین دستگاه ها

تعمیرگاه تخصصی ولوو چه مشخصه هایی باید داشته باشد؟

یافتن تعمیرگاه تخصصی ولوو در ایران بسیار سخت و اذیت کننده است. بنابراین بسیاری از افراد ماشین خود را به طور منظم سرویس و چک نمی نمایند. چک نکردن به موقع قطعات خودرو می تواند صدمات جبران ناپذیری به خودرو وارد کند. بنابراین در ادامه به ویژگی های تعمیرگاه تخصصی ولوو می پردازیم تا برای سرویس خودرو خود، بتوانید بهترین تعمیرگاه ولوو را انتخاب کنید.

یک، تعمیرگاه تخصصی ولوو باید دارای سرویس کاران مجرب باشد

یک تعمیرگاه خوب زمانی معنا پیدا می کند که دارای کادر اجرایی مجرب و ماهر باشد. همانطور که گفتیم، ماشینی مانند ولوو XC90 دارای مهندسی پیچیده ای است که فقط یک تعمیرکار تخصصی و کاربلد می تواند از عهده برطرف کردن مشکل(بدون اینکه مشکل دیگری ایجاد کند!) اتومبیل شما بربیاد. همچنین وجدان کاری از جمله مهمترین پارامتر های مدنظر سرویس کاران تلقی شود. متاسفانه بسیاری از سرویس کاران صرفا به دنبال اتمام کار هستند و بر کیفیت انجام کار خود اهمیتی نمی دهند. بنابراین اگر سرویس ماشین به صورت اصولی انجام نشود، قطعات دیگر ماشین نیز مستعد نقص خواهند شد(در برخی موارد هزینه های سنگینی بر دوش صاحب ماشین متحمل خواهد کرد).

دانش و دقت بالای سرویس کاران از جمله ویژگی های یک تعمیرگاه تخصصی ولوو بشمار می رود

تعمیر و سرویس ولوو - partlandgroup.ir

اصالت لوازم یدکی باید تایید شود

لوازم یدکی از جمله مهمترین بخش های سرویس ماشین محسوب میشود که تعمیرگاه تخصصی ولوو باید به این موضوع حساسیت نشان دهند. چرا که این خودرو ها دارای حساسیت بالایی می باشند. اگر جنس تقلبی را اشتباها بر روی اتومبیل خود ببندید، نه تنها باعث بهبود عملکرد خودرو نمی شود بلکه مشکلات بزرگتری بوجود می آورد. بسیاری از مردم به دلیل قیمت بالا لوازم یدکی اورجینال، از لوازم یدکی نامرغوب استفاده می کنند. لوازم یدکی اورجینال اگرچه گران قیمت هستند؛ اما می توانند سلامت اتومبیل شما را حفظ کند. امروزه سودجویان بسیار زیادی وجود دارند که جنس تقلبی را با نام جنس اورجینال و اصلی به مردم می فروشند. بنابراین در هنگام خرید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید. گروه "پارتلند" به عنوان یک تعمیرگاه تخصصی ولوو(خودرو سواری) مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر این موضوع، شما می توانید با مراجعه به سایتwww.partlandgroup.ir، به خرید لوازم یدکی اصلی(اورجینال) بپردازید.

حتما از اصالت لوازم یدکی مطمئن شوید

قیمت های آنها منصفانه باشد

کمبود تعمیرگاه تخصصی ولووباعث می شود تا زمینه برای سودجویان فراهم شود و هزینه های زیادی از شما بگیرند(هزینه زیاد دریافت می کنند اما خدمات آن ها از کیفیت پایینی برخوردار است). اما برخی از مراکز هستند که با کمترین و منصفانه ترین هزینه ها، کار را برای شما انجام می دهند. اما به یاد داشته باشید که اتومبیل های خارجی از جمله ولوو برای تعمیر نیاز به دقت و زمان زیادی دارند. بنابراین توقع هزینه های بسیار پاین را نداشته باشید(در ازای حساسیت و دقت کار، هزینه های گروه تخصصی پارتلند بسیار معقولانه و منطقی است). متاسفانه بسیاری از مردم خودرو گرانقیمت و ارزشمند خود را به دست افرادی سودجو می سپارند که بویی از تخصص و دانش نبرده اند. اگرچه هزینه کمتری دریافت می کنند؛ اما نقص اتومبیل شما را نمی توانند به طور کامل برطرف کنند. به همین دلیل اتومبیل خود را به مراکز معتبر و مطمئن تحویل دهید تا سرویس های لازم بر روی آن(به بهترین شکل) انجام شوند.

انواع خودرو های ولوو که در ایران موجود می باشند

چند سالی است که خودرو های ولوو را در خیابان های ایران می بینیم(اگرچه در گذشته نیز وجود داشتند اما تعداد آنها بسیار کم بود). خودرو هایی جذاب و در عین حال قدرتمند و کاربردی که می توانند گزینه مناسبی برای خرید یک خودرو خوب باشند. خودرو های ولوو XC90 و XC60 جز خودرو های شاسی بلند این کمپانی معرفی می شوند که احتمالا آنها را در خیابان دیده اید. ولوو V40، ولوو C70، ولوو C30 از جمله خودرو های شرکت ولوو هستند که در ایران موجود می باشند. فروشگاه پارتلند مجموعه ای کامل از لوازم یدکی تمام خودرو های ولوو(مدل های مذکور) را دارا می باشد. اگر اتومبیل شما از برند ولوو هست حتما به این سایت مراجعه کنید تا با یک خرید مطمئن و منصفانه، سلامت خود و خانواده خود را تضمین کنید. اما در ادامه به مشخصات یکی از مدل های محبوب و پرفروش این شرکت، یعنی ولوو XC90 می پردازیم.

ویژگی و مشخصات ولوو XC90

در مباحث بالا درباره تعمیرگاه تخصصی ولوو،تعمیرات ولوو و... بحث کردیم؛ اما در این بخش می پردازیم به بررسی یکی از محصولات ولوو تا با قدرت و شکوه این شرکت سوئدی بیشتر آشنا بشوید. قلب تپنده این خودرو از یک موتور چهار سیلندر 2 لیتری سوپر شارژر(به همراه توربو شارژ) تشکیل شده است که قدرت 316 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتن بر متر را بوجود می آورد. جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک این خودرو بسیار جذاب و مطلوب است. دو دیفرانسیل بودن این خودرو آن را برای ورود به مسیر های ناهموار آماده و مجهز می کند. شتاب صفر تا صد این اتومبیل، 6.9 ثانیه است که در مقایسه با وزن 2025 کیلوگرمی ماشین، عدد بسیار خوبی است. طراحی این خودرو هم که نیاز به تعریف ندارد. طراحی با ابهت و زیبای این خودرو هر کسی را مجذب خود می کند. این خودرو هنگام معرفی به عنوان ایمن ترین خودرو سال معرفی شد که میتواند در تصادفات عملکرد خوبی داشته باشد. مصرف سوخت ترکیبی این اتومبیل 7.7 لیتر می باشد که رقم مطلوبی بنظر می رسد. خودرو از امکانات جزئی و مهمی برخوردار می باشد که در مقاله دیگر به بررسی آنها می پردازیم.

خرید لوازم یدکی ولوو XC90 از فروشگاه گروه پارتلند